TEKNİK BİLGİLER

İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?

İyi bir LED aydınlatma gereci ilk olarak kaliteli komponentlerden üretilmeli, buna ilaveten konusunda uzman mühendislik bilgilerine sahip firmalarca üretilmiş olmaları gerekmektedir. Maalesef ülkemizde bu işi yapan firmaların çok büyük bir yüzdesi konuyu gereğince bilmediklerinden hatalı üretim yapmaktadırlar. Bu yüzden halihazırda yüksekçe bir maliyeti olan bu ürünler satın alınırken titizlik gösterilmeli ürünün garanti ve standartlara uygunluk kriterleri iyi incelenerek fiyat/performans oranları dikkate alınmalıdır.Aksi halde bu iş için ayıracağımız yüklüce bir meblağı çok kısa süre içerisinde boşa harcamış duruma düşebiliriz.

ENERJİ TASARRUFU

Ledler diğer klasik lambalarla karşılaştırıldığında % 40 ila % 80 aralığında enerji tasarrufu sağlamaktadırlar. Ayrıca uzun ömürlüdürler. Daha sağlıklı ışık yayarlar, ısınma açısından diğer yüksek güçlü (Halojen ve flamanlı vs..) ampullere göre çok daha düşük ısı yayarlar. Dolayısıyla yazları soğutma sistemlerinin daha ekonomik çalışmalarına katkıda bulunurlar. Renk filtresi vs gibi renk ayrıştırıcılarına gerek duymadan birçok renk direkt olarak elde edilebilir. Diğer lambalara kıyasla daha hızlı ışık vermeye başlarlar. Kullanım alanları çok geniş olup küçük boyutlu olduklarından çoğu ürüne kolayca monte edilebilirler. Düşük gerilimle çalıştıklarından diğer ürünlere göre daha güvenlik açısından daha öndedir. Darbe ve çarpmalar karşı daha dayanıklıdırlar. Şebekeye herhangi bir reaktif yük yüklemezler. (Doğru sürücü kullanıldığında) Elektromanyetik çatışma etkisi yoktur.

LED KULLANIM ÖMÜRLERİ

LED lerin ömürleri teorik olarak 100.000 saat olarak bilinse de, uygulama da armatür içine girdiklerinde bu ömür armatürün dizaynına, soğutma kapasitesine, güç kaynağı ve led çipi kalitesine bağlı olarak 30.000 ila 60.000 saat arasında değişmektedir. Kötü dizayn edilmiş ve soğutması bulunmayan bir armatürde bu ömür ÇOK KISA sürelere inebilir.

Daha öncede söylediğimiz gibi LED aydınlatma endüstrisi dünyada da yeni sayılabileceğinden hareketle henüz alınacak çok yol olduğu ve çok hızlı gelişim içerisinde olan bu teknolojinin gerisinde kalmamak için adım adım takip edilmesi gerektiği görüşündeyiz. Konuda faaliyet gösteren firma sayısının çoğalması bize göre sevindiricidir. Türkiye'nin yeniliklere ve teknolojik gelişmelere açık olmasının bir göstergesidir ve bilinçli üreticilerin bu pazarda bir pay bulacağını düşünüyoruz. Ledli aydınlatma konusunda hizmet almak isteyen müşteriler firma seçerken bu konuda deneyimli ve sağlam bir mühendislik altyapısı olan ve satış sonrası hizmetlerine inandıkları firmaları tercih etmelidirler.

SATIŞ SONRASI DESTEĞİ

Üretimini ve satışını yaptığımız tüm ürünlere satış sonrası desteği vermekteyiz, gerektiğinde servis hizmeti ya da birebir yeni ürün değişimi yapıyoruz.

GARANTİ

ÜRÜNLERİMİZ FİRMAMIZCA 2 YIL ÜRETİCİ GARANTİSİ KAPSAMINDADIR.